100 raste te reja me Kovid -19

Rreth 100 raste të reja me Kovid 19 janë konfirmuar gjatë 24…

Disa nga deputetët e LDK-së nuk do ta votojnë Qeverinë Hoti?

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), edhe pse ka kërkuar nga Kuvendi i…

VOA: Katër grupe ekstremiste dyshohen të jenë përfshirë me protestat në SHBA

Mes protestave të vazhdueshme në Shtetet e Bashkuara mbi vdekjen e George…

BBC news, për krimet serbe në Kosovë: Të mos i harrojmë viktimat shqiptare të varrosura në Batajnicë

Një hark betoni mbi rrugën midis fushave në Batajnicë, afër Beogradit, e…

ASH: BDI keqpërdor administratorët si “mburojë e gjallë” për interesa politike!

Partia opozitare Aleanca për Shqiptarët ka akuzuar BDI për ligjin e ri…

Banka Botërore paralajmëron për mungesën e fondeve për më të varfrit

Ekonomia botërore po përballet me “humbje të mëdha”, dhe rikuperimi do të…

Një ditë para seancës për qeverinë e re, Kurti mbledh kryesinë e Vetëvendosjes

Në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje aktualisht po mbahet mbledhje e kryesisë së…

Arbër Çeliku: Tendenca e dëshpëruar e pjellave të UDB-ës për të baltosur personalitetin tim

Të kotë e keni ju fundërrina të UDB-ës të më baltosur mua,…

Shteti me më së shumti myslimanë në botë anulon haxhillëkun për sivjet

Indonezia, shteti me numrin më të madh të myslimanëve në botë, –…

Kallëzim penal për shtatë persona për dhunë në Matkë

Departamenti për krime të dhunshme në Njësitit për krim të dhunshëm pranë…