Kurti letër ambasadorëve: Kosova po dështon në menaxhimin e pandemisë, kërkoj ndihmën tuaj që të ndalojmë një katastrofë humanitare

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti iu është drejtuar me një letër…

Edhe pesë ditë mundësi për marrëveshje për qeverinë e re në Maqedoni

Vazhdojnë bisedimet mes partive politike për të formuar shumicë të re parlamentare,…

Virusi, më shumë raste aktive në Shkup, Shtip dhe Gostivar

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me Kovid-19 në vend që nga…

Digjen disa makina në Novo Lisiçe

Disa makinave u është vënë zjarri në një parking në Novo Lisiçe.…

3609 raste aktive me Covid-19, synohet dyfishimi i vaksinimit kundër gripit sezonal

Disa ditë pasi shifrat e rasteve ditore me Covid-19 kishin shënuar rënie,…

Kapen 94 emigrantë në rrugën Radovish-Shtip

Policia mbrëmjen e djeshme ka kapur 94 emigrantë në rrugën rajonale Radovish-Shtip.…

Albon Xhemaili: Ende nuk e kam marrë padinë e MPB-së

Padia penale e ngritur ndaj të parit të komunës të Bogovinës, Albon…

LSDM: Qeveria e re do të luftojë krimin dhe korrupsionin

LSDM po zhvillon negociata serioze për të formuar një qeveri me një…

S‘ka zgjidhje në Ballkanin Perëndimor pa SHBA-në

SHBA në vitet 1990 ndihmoi që t’u jepet fund luftërave në Bosnjë…

Shqipëri, sekuestrohen 32 kilogram marijuanë që kishin për destinacion Maqedoninë e Veriut

Një 43-vjeçar është vënë në pranga dhe një 41-vjeçar tjetër është shpallur…