VIDEO / Pamje nga momenti i shpërthimit masiv nga rrjedhja e gazit

Një shpërthim nga një rrjedhje gazi plagosi të paktën një zjarrfikës dhe…

Aksident trafiku në Qarkoren e Shkupit

Një aksident trafiku ka ndodhur sot pasdite në Qarkoren e Shkupit në…

Gjorçev: Maqedonia paguan çmimin më të lartë të energjisë elektrike në Evropë

OBRM-PDUKM sot organizoi protestë të re kundër rritjes së çmimit të energjisë…

Në aeroportin e Helsinkit qentë e zbulojnë Covid-19

Finlanda ka vendosur qen të stërvitur në aeroportin e Helsinkit për të…

152 raste të reja me COVID-19 dhe dy viktima në 24 orët e fundit

152 (9%) raste të reja me virus korona kanë rezultuar nga 1630…

“Gjuha e urrejtjes”, Spasovski: Prokuroria të jetë më efikase, t’i procedojë rastet si ajo e “komitave”

Rasti i fundit kur një grup i tifozëve “Komiti” në lagjen Gjorçe…

“Shuplakat”, kërkohet burg për Gruevskin e Janakieskin

Ish deputetja, por edhe kryetarja e Unionit të grave të VMRO DPMNE-së,…

Policia rrah brutalisht një person në mes të rrugës

Në rrjetet sociale sot është shpërndarë një video ku shihet se si…

Kuvendi nuk respekton gjuhën shqipe, deputetët shqiptarë fajin e hedhin tek Talat Xhaferi

Edhe pse e rregulluar me ligj, gjuha shqipe vazhdon të injorohet nga…

Policia patrullon para shtëpisë së Jankullovskës, bashkëpunëtores së afërt të Gruevskit

Pas arratisjes së Nikolla Gruevskit, policia tani po ndërmerr masa dhe e…