S‘ka zgjidhje në Ballkanin Perëndimor pa SHBA-në

SHBA në vitet 1990 ndihmoi që t’u jepet fund luftërave në Bosnjë…

Franca goditet nga vala e të nxehtit

Pothuajse gjysma e territorit kontinental francez ishte sot në gatishmëri zyrtare për…

Suedia s’pranoi të mbyllej gjatë pandemisë, por pati performancën më të mirë ekonomike

Ekonomia e Suedisë ka performuar më mirë se pjesa më e madhe…

Në shpërthimin në Bejrut kanë humbur jetën më shumë se njëqind persona, ndërsa rreth 4.000 janë plagosur

Këshilli Suprem për Mbrojtje të Libanit ka shpallur Bejrutin një fatkeqësi natyrore…

Gjermania dërgon armë në Turqi edhe përkundër ndërhyrjes në Siri

Gjermania miratoi dërgimin e armëve me vlerë prej miliona eurosh në Turqi,…

Kaliforni, Pandemia detyron lirimin e 8 mijë të dënuarve

Për shkak të rritjes së rasteve të reja me COVID-19, kryetari i…

Australi, vaksina Covid e testuar te njerëzit kalon fazën 1

Rezultatet e para të vaksinës australiane Covax 19 kundër  Covid-19, kanë rezultuar…

Më shumë se 17,85 milionë të infektuar dhe 683,000 të vdekur nga COVID-19 në botë

Më shumë se 17,85 milionë njerëz në të gjithë botën janë infektuar…

Republikanët kundër Trumpit: Nuk mund të shtyhen zgjedhjet presidenciale amerikane

Disa prej republikanëve kanë hedhur poshtë sugjerimin e Donald Trumpit për shtyrjen…

Agjentët federalë bien dakord të largohen nga Portlandi, me kushte

Qeveria amerikane thotë se do të tërheqë trupat federale që janë përleshur…