Kurti letër ambasadorëve: Kosova po dështon në menaxhimin e pandemisë, kërkoj ndihmën tuaj që të ndalojmë një katastrofë humanitare

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti iu është drejtuar me një letër…

Shqetësohen banorët, xhandarmeria serbe futet në territorin e Kosovës

Banorët e fshatit Karaçevë të Kamenicës janë shprehur tejet të brengosur, për…

Kusari-Lila: Prishja e koalicionit qeverisës, çështje e ditëve apo e javëve

Deputetja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka parashikuar se…

Përkeqësimi i situatës nga COVID/ “Beogradi, një bombë epidemiologjik”

Teksa fliste për situatën e shkaktuar nga koronavirusi, epidemiologu Predrag Kon e…

Vdes Sylejman Rexhepi, ishte infektuar me COVID-19

Reumatologu, Sylejman Rexhepi ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm si pasojë e…

Thaçi sonte kthehet në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas intervistimit katër ditor nga Gjykata Speciale…

SHBA-ja dhe BE-ja po e përcjellin me vëmendje situatën në Serbi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Serbi ka thënë se i dënon…

Austria paralajmërim për disa vende të Ballkanit

Austria lëshoi një paralajmërim udhëtimi për disa vende të Ballkanit, pasi disa…

Alarmante, 214 të infektuar dhe katër të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë sot janë shënuar 214 raste me coronavirus. Instituti Kombëtar i…

Deputeti i VV’së kërkohen dorëheqjen e Armend Zemajt

Pas disa vdekjeve që tashmë është duke i hetuar prokuroria që kanë…