Dimitrovski konfirmojnë se shumë shpejt do të hapet pika kufitare Stanqiq-Bellanoc

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka zhvilluar sot një takim…

Fjalë fyese mes ish prokuroreve të PSP-së

Fyerjet e rënda që Katica Janeva i tha në sallën e gjyqit,…

Përfundimisht s’ka koalicion trepalësh!

Koalicioni trepalësh mes Aleancës për Shqiptarët, Lëvizjes Besa dhe Alternativës përfundimisht nuk…

Borë në Strazhë, Mavrovë dhe Kodrën e Diellit

Reshje të borës këtë mëngjes ka në Strazhë, Mavrovë dhe Kodrën e…

Grabitje me armë në Shkup

Sonte rreth orës 22:20 minuta S.Xh. ka denoncuar në polici se në…

Gjendet një trup i pajetë në lumin Vardar

Sot diku rreth orës 09:45 minuta një këmbësor i rastit ka denoncuar…

Sela: Më mirë se shqiptarët askush nuk mund të kuptojë dhimbjen e popullit turk

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela është prononcuar lidhur me tërmetin…

Të revoltuar nga qëndrimet e Thaçit, dorëhiqet kryesia e PDSH-së në Sopishte

Kryesia e PDSH-së në Sopishte dhe këshilltari i komunës së Sopishtës kanë…

Mickoski sot pas takimit me Mishel: Do ta vazhdojnë të marrin pjesë në grupet e punës për ligjin e Prokurorisë publike

Kreu i VMRO-DPMNE-së njoftoi sot se përfaqësuesit e partisë së tij do…

Polici maqedonas kërcënon Arben Taravarin

Arben Taravari, Kryetari i Komunës së Gostivarit dhe Sekretar i Përgjithshëm i…