VIDEO / Doktori i njohur: Ja e vërteta që po na fshihet pas koronavirusit

Shiva Ayyadurai, i njohur nga të gjithë si Doktor Shiva, është një…

VIDEO / Flet mjeku kumanovar në Gjermani: Shumica e viktimave të Koronavirusit kanë vuajtur edhe nga tri sëmundje tjera!

Mjeku kumanovar Rexhail Ramadani tani e disa vite është i angazhuar në…

Mjeku shqiptar në Itali: Numri i të infektuarve në Lombardi 10-fish më i madh se ai që publikohet zyrtarisht

Mjeku shqiptar që jeton dhe punon në Brescia të Italisë, Julian Balla…

BFI – ja do të reformohet kur do të dalë shteti nga aty

Intervistë e vardarnews.com me: Afrim Tahiri, drejtues i Lëvizjes Myslimane për Reforma…

Intervista e Albin Kurtit në ABC News

Kandidati për kryeministër në Kosovë Albin Kurti ishte mbrëmë i ftuar në…

U rrit si bari me dele, sot është miliarder që të hyrat i ndanë me punëtorët – kurdi që ndërtoi perandori pa ndonjë përvojë në biznes

“Nëse fitoj unë, fitojnë edhe punonjësit e mi. Fitimi im është edhe…

Mohamed Salmawy: Një film për mbretin shqiptar të Egjiptit, Mohamed Ali

Më shumë se 3 shekuj më parë, një familje nga Zëmblaku i…

Ministri Cakaj flet për gazetën më të madhe në Holandë: Shqipëria dëshiron t’i hapë negociatat sot dhe jo nesër!

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka folur për…