Pasditen e hershme të së hënës, policia gjermane ka lëshuar një urdhërarrest ndaj lojtarit me tre shkrepsa (qibrita) nga Maqedonia e Veriut, Ramadan N. (69). Këtë e ka konfirmuar një zëdhënëse e policisë gjermane.

Sipas saj, zyrtarët policorë zbuluan dhe arrestuan mashtruesin dhe dy bashkëpunëtorët e tij, në ora 13:45 në East Side Gallery në Berlin-Friedrichshain. Kundër verimaqedonasit ishte lëshuar një urdhërarrest për grabitje.

Ramadan N. ia kishte vjedhur të hollat një turisti 25-vjeçar nga Berlini, me disa bashkëpunëtorë. Viktima ishte joshur rreth orës 15 në East Side Gallery dhe i kanë kërkuar që t`i tregonte paratë. Zëdhënësja e policisë deklaroi: “Paratë, që djaloshi ri i mbante në dorë, ia rrëmbyen (siç do të përcaktohej më vonë) një person 68-vjeçar, i cili ka qenë pjesë e grupit”.

Ramadan N. si duket ëhstë me prejardhje nga fshati Gërçec i Shkupit dhe për shkak të tij, gazeta më e madhe gjermane ka bë një shkrim edhe për këtë fshat.

Videon mund ta ndiqni këtu: https://www.bild.de/regional/berlin/berlin-aktuell/berliner-huetchenspieler-pate-mit-haftbefehl-von-der-strasse-gezockt-62227634.bild.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

El Cheka nuk ndalet (FOTO)

“Bombashi” El Cheka deri më tani ka shpërthyer dhjetra “bomba” me tematika…

Flet Grupi i Kumanovës: Ramë në grackat e tradhëtisë së njerëzve të ligë

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, në profilin El Cheka, Grupi…

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

“El Cheka” aktivizohet përsëri, tash më me ueb faqe speciale për bombat

Pas mungesës 3 ditore, “El Cheka” mbrëmë është aktivizuar përsëri me publikimin…