Kandidati për kryeministër në Kosovë Albin Kurti ishte mbrëmë i ftuar në studion e ABC Neës përballë gazetares Mirela Milori. Kurti foli për takimin me Edi Ramën, për Thaçin, Vuçiçin dhe për çështje të ndryshme si shkëmbimi i territoreve, mini shengeni ballkanik apo liberalizimi i vizave. /abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Mohamed Salmawy: Një film për mbretin shqiptar të Egjiptit, Mohamed Ali

Më shumë se 3 shekuj më parë, një familje nga Zëmblaku i…

BFI – ja do të reformohet kur do të dalë shteti nga aty

Intervistë e vardarnews.com me: Afrim Tahiri, drejtues i Lëvizjes Myslimane për Reforma…

U rrit si bari me dele, sot është miliarder që të hyrat i ndanë me punëtorët – kurdi që ndërtoi perandori pa ndonjë përvojë në biznes

“Nëse fitoj unë, fitojnë edhe punonjësit e mi. Fitimi im është edhe…

Ministri Cakaj flet për gazetën më të madhe në Holandë: Shqipëria dëshiron t’i hapë negociatat sot dhe jo nesër!

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka folur për…