Një Gjykatë në Francë e ka shpallur fajtor këtë të hënë ish-kryeministrin François Fillon për punesim fiktiv te bashkeshortes Penelope, që i ka sjellë fitim me shume se një milion euro.

Ai u dënua me pesë vjet burg, nga të cilat, tre vite konvertohen me pune, ndërsa do të duhet gjithashtu të paguaje 375 mijë euro.

Ndër të tjera, atij do t’i ndalohet të kandidohet ne zgjedhje ne periudhen prej 10 viteve.

E njëjta gjykatë ka dënuar edhe gruan e Fillonit, Penelope, për pjesëmarrjen e saj në mashtrim, nga i cili ka përfituar rreth 1 milion euro për punën e saj minimale si asistente parlamentare e burrit të saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

El Cheka nuk ndalet (FOTO)

“Bombashi” El Cheka deri më tani ka shpërthyer dhjetra “bomba” me tematika…

Flet Grupi i Kumanovës: Ramë në grackat e tradhëtisë së njerëzve të ligë

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, në profilin El Cheka, Grupi…

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

“El Cheka” aktivizohet përsëri, tash më me ueb faqe speciale për bombat

Pas mungesës 3 ditore, “El Cheka” mbrëmë është aktivizuar përsëri me publikimin…