Champions e Europa League, Superkupa e Evropës dhe Botërori i Klubeve, në duart e anglezëve

Champions e Europa League, Superkupa e Evropës dhe Botërori i Klubeve, në…

LSDM: VMRO-ja do të mbahet mend si bllokuesja më e madhe për vitin 2019

Nga LSDM njoftojnë se mund të konstatohet se VMRO-ja do të mbahet…

Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Dendësia e komunikacionit…

I merret imuniteti Teofilovskit, por refuzohet kërkesa për paraburgimin e tij

Këshilli gjyqësor sot vendosi që t’ia marrin imunitetin gjykatësit Zoran Teofilovskit por…

Kryeministri i Malit të Zi: Ky është paralajmërimi i fundit

Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq paralajmëroi Mitropolitin Amfilohije të mos…

Gruevski edhe më tej do të gjykohet për rastin “Trajektorja”

Megjithëse gjyqtari i Gjykatës Penale të Shkupit, Goran Boshevski deklaroi një muaj…

WhatsApp jep lajmin e keq, çfarë do të ndodhë pas 31 Dhjetorit

Është aplikacioni i komunikimit për shumë njerëz në të gjithë botën, por…

Dorëzohet në Kuvend propozim-ligji për ratifikimin e Protokollit për në NATO

Qeveria dorëzoi në Kuvend Propozim-ligjin për ratifikimin e parakohshëm, përkatësisht të kushtëzuar…

Janakieski mbetet në arrest shtëpiak

Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski do të mirëpresë në shtëpinë…

Aksion i madh i policisë, arrestohen 5 të punësuar në komunën e Tetovës, pesë tjerë në kërkim

Pesë personat punësuar në komunën e Tetovës janë arestuar, kurse disa ende…