Institucioni në Maqedoni pa asnjë shqiptarë udhëheqës, 100% maqedonas

Aleanca për Shqiptarët në kuadër të një fushate të saj për të…

Kapet me armatim dhe municion, arrestohet 39-vjeçari nga Kondova

Sot rreth orsës 00:30 pas mesnatës në rrugën “Novo Projektuar” në zonën…

Në Kuvend dialog në kuadër të procesit “Zhan Mone”

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut procesi “Zhan Mone” sot…

Mot me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare

Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira të vogla…

Boki 13 kërkon përjashtimin e Ruskoskës, thotë se është e korruptuar

I akuzuari i parë në rastin “Reket”, Bojan Jovanovski – Boki 13…

Negociatat me Shkupin dhe Tiranën, prioritet i KE-së

Komisioni Evropian sot e miratoi programin e saj të punës për vitin…

Evakuohet City Mall pas paralajmërimit për bombë

Para pak çaste më parë është evaukuaar qendra tregtare City MAll në…

Vjen reagimi i BE-së rreth planit të Trumpit për Izraelin e Palestinën

Bashkimi Europian ripohoi angazhimin e tij të fortë në favor të një…

Tërmet i fuqishëm në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Greqinë. Siç raporton EMSC, tërmeti…

Ekspertët: Koronavirusi arrin kulmin brenda një jave

Epidemia e pneumonisë virale që tashmë ka shkaktuar më shumë se 100…