Grabitje me armë në Shkup

Sonte rreth orës 22:20 minuta S.Xh. ka denoncuar në polici se në…

Raportohet për 90 mijë të prekur nga virusi në Kinë

Pohimet e infermieres vijnë në kohën kur autoritetet kineze janë përballur me…

Gjendet një trup i pajetë në lumin Vardar

Sot diku rreth orës 09:45 minuta një këmbësor i rastit ka denoncuar…

Sela: Më mirë se shqiptarët askush nuk mund të kuptojë dhimbjen e popullit turk

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela është prononcuar lidhur me tërmetin…

Të revoltuar nga qëndrimet e Thaçit, dorëhiqet kryesia e PDSH-së në Sopishte

Kryesia e PDSH-së në Sopishte dhe këshilltari i komunës së Sopishtës kanë…

“La Verita”: Zaev është i përfshirë në manipulime zgjedhore

Në numrin e sotëm të gazetës italiane “La Verita”, gazetari Laris Gajser…

Gruaja shtatzënë nxirret e gjallë pasi qëndroi 12 orë nën rrënoja (FOTO)

Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm mbrëmë. Lëkundje me magnitudë…

Mickoski sot pas takimit me Mishel: Do ta vazhdojnë të marrin pjesë në grupet e punës për ligjin e Prokurorisë publike

Kreu i VMRO-DPMNE-së njoftoi sot se përfaqësuesit e partisë së tij do…

Polici maqedonas kërcënon Arben Taravarin

Arben Taravari, Kryetari i Komunës së Gostivarit dhe Sekretar i Përgjithshëm i…

Pas tërmetit në Turqi, Kasami ngushëllon popullin turk

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka ngushëlluar…