Jankullovska duhet ta vuajë dënimin me burg

Ish-ministrja e MPB-së, Gordana Jankullovska duhet të shkojë në burg për shkak…

Nis zhvendosja e emigrantëve në Lesbos

Kamp i ri në Kara Tepe për 13 mijë të pastrehët Qeveria…

Hajredini: Grubi po i përsërit premtimet e rrejshme të Musa Xhaferit të vjetra më shumë se 10 vite

Albert Hajredini / Vendosja e një figure antipatike për elektoratin shqiptar në…

Seancë e Kuvendit, në rend dite ndryshimet e ligjeve për arsim fillor dhe të mesëm

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut do ta mbajë sot seancën…

Bullgaria kërkon të mos njihet gjuha maqedonase

Bullgaria ka dërguar një memorandum sqarues deri tek vendet anëtare të Bashkimit…

Kriza nga pandemia/ Turizmi ndërkombëtar humbi 460 miliardë dollarë

Të dhënat e Organizatës Turistike Botërore të Kombeve të Bashkuara tregojnë se…

Vaksina, gati për 4 javë

Presidenti Trump bën premtimin e madh: Kemi punuar, jemi shumë afër Disa…

India, vatra më e nxehtë globale e Covid-19

Vaksina ruse, efekte të lehta anësore tek 14% e të testuarve India…

Naseri ra nën hijen e Grubit, e shfrytëzuan dhe e hodhën si leckë

Xhevdet Hajredini / Naseri ra nën hijen e Grubit, ashtu si ka…

Tensionet në Mesdheun Lindor/ Shtyhen negociatat mes Greqisë dhe Turqisë në selinë e NATO-s

Shtyhen negociatat midis zyrtarëve turq dhe grekë në selinë e NATO-s me…