BE është një aleancë, dhe jo një bashkim vlerash

Nga Gideon Rachman Gjatë gjithë procesit të Brexit, Britania është përpjekur të…

Presidenti grek “kërcënon” Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Turqinë

Nga Mali i Zi, Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos i ka dërguar…

Erërat që frynin me shpejtësi 185 km/h lëkundën anijen gjigante, pasagjerët kaplohen nga paniku

Të paktën tetë pasagjerë kanë përfunduar në spitalin e Floridës, pasi anija…

Bisedimet e zorshme rreth Brexitit kanë stagnuar

Bisedimet e BE-së me Britaninë rreth modifikimit të marrëveshjes së divorcit nuk…

BE-ja me rregulla të reja për investimet e huaja

Bashkimi Evropian së shpejti do të ketë një sërë rregullash të reja…

Emra të ri të institucioneve: Disa me parashtesën “veriore”, disa me “kombëtare”

Disa me parashtesën “veriore”, disa me “kombëtare”. Kësisoj do të jetë ndryshimi…

Propozim-ligji për informacione të klasifikuara para deputetëve

Me propozim-ligjin për informacione të klasifikuara në lexim të parë, duhet të…

Ngecin punimet në autostradën Kërçovë-Ohër

Ende nuk ka asgjë nga punimet e autostradës Kërçovë-Ohër. Në pjesën më…

Shënohet viktima e pestë e gripit

Një vajzë 14-vjeçare nga Ohri është viktima e fundit e cila ka…

Sivjet do të jepen dy Çmime Nobel për Letërsi

Gjatë këtij viti do të dhurohen dy Çmime Nobel për Letërsi për…