Siljanovska do të mbledh 10.000 nënshkrimi për kandidaturën e saj

Profesoresha Gordana Siljanovska Davkova e cila është kandidate e VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet…

Banorët e fshatrave të Strugës në hall, hajnat nuk ndalen, policia nuk reagon?!

Banorët e fshatrave të komunës së Strugës janë në hall nga vjedhjet…

BE-ja ndan 32 milionë euro për energjetikën në Ballkanin Perëndimor

Efikasiteti energjetik dhe lufta kundër ndryshimit të klimës, janë dy objektivat e…

Maqedonia pjesëmarrëse në kontrabandimin e mallit të Serbisë në Kosovë ?!

Vendet fqinje të Kosovës, e midis tyre edhe Maqedonia, janë duke u…

Nelloski: Arrestimet e fundit të ish-funksionarëve të VMRO-së, politike

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së i ftuar sot në emisionin “Rruga…

Keqtrajtimi i Janakievskit në burgun e Shutkës, reagon spitali “8 Shtatori”

Pas pretendimeve për lëndime trupore në dëm të ish-funksionarit të VMRO-DPMNE-së, në…

Zaev: Sela e anuloi takimin në shenjë revolte për heqjen e kompetencave të Taravarit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka deklaruar se Kryetari i…

Rasti i Almirit, pala e dëmtuar kërkon ndërrimin e gjykatësit ndihmës

Në seancën e rigjykimit për rastin e Almir Aliut, pala e dëmtuar…

Spiunët sofistikojnë metodat e përgjimit, vendosin çipa përgjues atje ku nuk pritej

Qeveria palestineze ka akuzuar Izraelin se po përdor “këpucë spiune” për të…

Sonte shfaqet hëna më e madhe dhe më e ndritshme

Sonte mund të shihet superhëna më spektakolare e vitit 2019, dhe do…