Në rrjetet sociale sot është shpërndarë një video ku shihet se si zyrtarë të policisë në uniformë rrahin një person në mes të rrugës.

Në mbishkrimin e videos thuhet se personi i rrahur i takon komuniteti rom.

Video është shpërndarë shumë herë në rrjetet sociale, ku qytetarët kërkojnë nga MPB-ja të hetojë rastin dhe të sanksionojë dhunuesit.

Ende nuk ka informacione se në cilin qytet të Maqedonisë së Veriut ka ndodhur ngjarja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

El Cheka nuk ndalet (FOTO)

“Bombashi” El Cheka deri më tani ka shpërthyer dhjetra “bomba” me tematika…

Flet Grupi i Kumanovës: Ramë në grackat e tradhëtisë së njerëzve të ligë

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, në profilin El Cheka, Grupi…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…