Qeveria sot do ta mbajë mbledhjen e parë për vitin 2020 me disa pika.

Siç njoftojnë nga shërbimi qeveritar për marrëdhënie me publikut, në këtë mbledhje do të shqyrtohet dhe do të merret vendim me Propozim për caktimin e zëvendëskryeministrave të Qeverisë.

Qeveria sot do të shqyrtojë dhe miratojë vendimin për Propozimin për emërim të kryetarëve dhe anëtarëve të komisioneve qeveritare si dhe Propozimin për emërimin e kryetarëve dhe anëtarëve të komisioneve të posaçme qeveritare.

Mbledhjen do ta kryesojë kryeministri i ri teknik, Oliver Spasovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

El Cheka nuk ndalet (FOTO)

“Bombashi” El Cheka deri më tani ka shpërthyer dhjetra “bomba” me tematika…

Flet Grupi i Kumanovës: Ramë në grackat e tradhëtisë së njerëzve të ligë

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, në profilin El Cheka, Grupi…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…