Me çarter fluturim Londër-Shkup të organizuar nga Qeveria sot pasdite në vend duhet të kthehet grupi i ri i shtetasve tanë të cilët gjenden në Britani të Madhe.

Ata para nisjes nga Londra duhet të nënshkruajnë marrëveshjes mes tyre dhe Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut në të cilin garantojnë se do ta paguajnë shumën e përcaktuar për biletën e aeroplanit në llogari të Qeverisë dhe do të plotësojnë Deklaratë se pajtohen pas arritjes në territorin e vendit tonë të vendosen në objektet për karantinë shtetërore në kohëzgjatje prej 14 ditëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

El Cheka nuk ndalet (FOTO)

“Bombashi” El Cheka deri më tani ka shpërthyer dhjetra “bomba” me tematika…

Flet Grupi i Kumanovës: Ramë në grackat e tradhëtisë së njerëzve të ligë

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, në profilin El Cheka, Grupi…

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

“El Cheka” aktivizohet përsëri, tash më me ueb faqe speciale për bombat

Pas mungesës 3 ditore, “El Cheka” mbrëmë është aktivizuar përsëri me publikimin…