Spasovski porositi të gjithë besimtarët përfshi ata të komuniteti ortodoks, mysliman dhe të tjerë se festën e Pashkëve dhe të Ramazanit këtë vit duhet ta kalojmë në shtëpi.
“Të gjitha festat, përfshi këtu Pashkët dhe Ramazanin duhet dhe do ti kalojmë në shtëpi. Këtë vit besimtarët lutjet duhet ti realizojnë prej në shtëpi. Mesazhet e velikdenit për fitore ndaj vdekjes do ti nisim prej në shtëpi, e njëjta do të vlejë edhe për festat e Ramazanit. Nga shtëpia përmes telefonit, përmes internetit secili nga familja e vet jo të mbledhur. Kjo nuk do të na bëjë besimtarë më të dobët, kjo do të na forcojë sepse e dimë se me këtë do të shpëtojmë jetë”, tha Spasovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

El Cheka nuk ndalet (FOTO)

“Bombashi” El Cheka deri më tani ka shpërthyer dhjetra “bomba” me tematika…

Flet Grupi i Kumanovës: Ramë në grackat e tradhëtisë së njerëzve të ligë

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, në profilin El Cheka, Grupi…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…