Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.1 ka goditur mëngjesin e kësaj të enjte Turqinë.

Sipas mediave vendase lëkundjet e forta e kanë pasur epiqendrën rreth 263 km Izmir. Lëkundjet janë ndjeë edhe në Rodos, Greqi.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në një thellësi 10 kilometra, fatmirësisht nuk ka asnjë informacion në lidhje me të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

El Cheka nuk ndalet (FOTO)

“Bombashi” El Cheka deri më tani ka shpërthyer dhjetra “bomba” me tematika…

Flet Grupi i Kumanovës: Ramë në grackat e tradhëtisë së njerëzve të ligë

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, në profilin El Cheka, Grupi…

“El Cheka” aktivizohet përsëri, tash më me ueb faqe speciale për bombat

Pas mungesës 3 ditore, “El Cheka” mbrëmë është aktivizuar përsëri me publikimin…

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

“Bombat” si dimër siberian!?

Bisedat e përgjuara të Sheqerim Ahmetit, të njohur në Fejsbuk si “El…