Mjeku kumanovar Rexhail Ramadani tani e disa vite është i angazhuar në spitale të njohura në shtetin Bajern të Republikën të Gjermanisë, si specialist i mjekësisë interne.

Në një intervistë për Lajm.Tv ai flet për situatën me COVID 19, duke treguar edhe statistikat e vdekshmërisë dhe shkaktarët kryesorë. Ramadani jep edhe këshilla për qytetarët tanë se si të mbrohen më së miri nga epidemia. Ndiqeni videon më poshtë:

Flet mjeku kumanovar në Gjermani: Shumica e viktimave të COVID-it kanë vuajtur edhe nga tri sëmundje tjera! (Video)

Flet mjeku kumanovar në Gjermani: Shumica e viktimave të COVID-it kanë vuajtur edhe nga tri sëmundje tjera! (Video)

Posted by Lajm TV on Wednesday, 8 April 2020
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

El Cheka nuk ndalet (FOTO)

“Bombashi” El Cheka deri më tani ka shpërthyer dhjetra “bomba” me tematika…

Flet Grupi i Kumanovës: Ramë në grackat e tradhëtisë së njerëzve të ligë

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, në profilin El Cheka, Grupi…

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

“El Cheka” aktivizohet përsëri, tash më me ueb faqe speciale për bombat

Pas mungesës 3 ditore, “El Cheka” mbrëmë është aktivizuar përsëri me publikimin…