Arianit Xhaferi

Mendojeni pak o njerëz të mirë, Nesër do vinë në xhami të falin Bajramin edhe politikanët kriminelë dhe hajdutë, edhe tregtarët mashtrues, edhe uzurpatorët e pronës publike, edhe pronarët e bixhozit bashkë me kumarxhinjtë, edhe ata që bëjnë si të çmendur me veturat e motorët e tyre nëpër qytet, edhe ata që ju shesin drogë të rinjëve, edhe ata që hedhin plehrat dhe mbetjet e kurbanit në lum, në fushë, në mal, edhe ata tipat që parkohen në rrugë dhe shaktojnë kaos në trafik, edhe ata hoxhallarët që heshtin para të keqes, edhe ata gjykatës të korruptuar, edhe ata policë që mbyllin sytë para “të fortëve”, edhe ata gazetarë që fshehin të keqen dhe shërbejnë si megafonë të partisë, edhe stërvajnat, edhe llojlloj mashtruesi, gënjeshtari, dallaverxhiu, fëlliqësire…

Do ketë shumë njerëz por shumë pak prej tyre meritojnë një vend për të falur namazin e Bajramit në xhaminë e lagjes…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…